Otwarcie sezonu SUP-owego w Ostrzycach

22.05.2022 9:00
Facebook
Lokalizacja

Symbolicznie otwieramy sezon na SUP-owanie w tej części Kaszub!

Zgodnie z naszą krótką, ale już tradycją, popłyniemy Radunią z Ostrzyc do Kiełpina.

Przed rokiem ta trasa sprawdziła się znakomicie, nawet dla debiutantów, więc i tym razem będzie świetnie. Pogoda dopisuje, woda jest już stosunkowo ciepła (może nie na tyle, by w niej pływać, ale ewentualne skąpanie się nie grozi raczej przeziębieniem), nic tylko SUP-ować!

Termin: 22 maja (niedziela), zbiórka o godz. 9.00

Plan: spotykamy się w pięknej przystani Kajaki – Radunia w Kiełpinie (link w dyskusji), czyli na mecie spływu, dzięki temu po zejściu z wody będziecie mieli dostęp do swojego samochodu i rzeczy. Stamtąd ruszamy busami z deskami do Ostrzyc, wodujemy się u ujścia Raduni z Jeziora Ostrzyckiego i płyniemy. W planach krótka przerwa na kanapkę, na koniec ognisko.

Przewidywany czas: sam spływ 5-4 godzin, do tego 2 godziny na przygotowania, transport i ognisko

Trasa: Ostrzyce – Kiełpino, długość ok. 14 km. Popularny szlak kajakowy, a teraz też SUP-owy:) Jest bezpiecznie i raczej spokojnie, ale ładnie i ciekawie, choć zdarzają się miejsca z szybkim nurtem i przeszkody, co jednak tylko dodaje to smaczku wyprawie. O deski nie trzeba się martwić (przez kaskady dechy przenosimy, aby uniknąć uszkodzeń), ale trzeba uważać na konary, gałęzie i płycizny, bo można zahaczyć finem i polecieć do wody.

Co zabrać: kamizelki, odpowiedni ubiór, napoje, coś na drogę, coś na ognisko, deski.

Zrzutka na transport: 10 zł / osoba

Ewentualne wypożyczenie desek: w promocyjnej cenie 50 zł w SUPer Stacji – deski Aqua Marina, SUPer, Bass (ustalane indywidualnie)

Limit: 30 osób

Wiek: 18+

Zgłoszenia: wiadomość prywatna do Super StacjiZastrzeżenie: spływ nie jest imprezą zorganizowaną, lecz luźnym spływem koleżeńskim, SUPdeski.pl i Kajaki Radunia są inicjatorami wydarzenia i zapewniają transport, ale każdy bierze udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *